Yetki Sözleşmesinin Sunduğu Avantajlar

Ticaret Bakanlığı’nın 1 Kasım 2023 tarihi itibariyle yürürlüğe giren, ilan sitelerine yönelik başlattığı kimlik doğrulama ve emlak komisyoncuları için yetki sözleşmesi zorunluluğuna dair kararla birlikte, sahte ilanlarla mücadele kapsamında denetimler de sıklaştı. Bu kapsamda getirilen caydırıcı cezalar da yetki sözleşmesinin bir zorunluluk olarak gayrimenkul ticaretinde yer edinmesini sağladı.

Neft Gayrimenkul olarak bu yazımızda, yetki sözleşmesi aldığımız müşterilerimize nasıl hizmetler sunduğumuzu maddeler halinde sıralamak istedik. Verdiğiniz yetkinin karşılığını en iyi şekilde almanız ve değişen piyasa şartlarından karşı avantajlı konumda olmanız için sizleri bekliyoruz.

Neft Gayrimenkul ile yetki sözleşmesi yapan mülk sahiplerinin faydalandığı avantajlar şunlardır:

Mülkün piyasa fiyat analiz raporu

Bir mülkün satılmasındaki en önemli nokta doğru fiyatlanmasıdır. Emlak piyasasında genel kabul görmüş olan fiyatlama yazılımlarından faydalanarak mülkünüz için en ideal fiyat aralığını sunuyoruz.

Afiş ve branda asımı

Bir mülk için en iyi müşteri onu yakından tanıyandır. Yapılan araştırmalar, satışa sunulan bir mülkün çoğunlukla komşuları tarafından alındığını ortaya koymuştur. Bizler, mülkün en görünür bölümüne asılan kaliteli malzemeden üretilmiş afişlerimizle potansiyel müşterilere ulaşıyoruz.

Fotoğraf ve Video çekimleri

Profesyonel sosyal medya ekibimizle gerçekleştirdiğimiz fotoğraf ve video çekimleriyle mülkünüz en güzel açılarını yakalayarak potansiyel alıcılara sunuyoruz.

Sahibinden.com ve EmlakJet kurumsal hesaplardan ilan yayınlanması

İlan sitelerindeki kurumsal hesaplar yapılan aramalarda diğer ilanlara göre ön planda yer almaktadır. Türkiye’nin en çok tercih edilen ilan siteleri olan sahibinden.com ve emlakjet.com’daki kurumsal hesaplarımızla ilanlarınızı görünür kılıyoruz.

İlan sitelerindeki doping uygulamalarıyla ekstra görünürlük

Her ne kadar kurumsal hesaplarda yayınlanan ilanlar ön planda yer alsa da, rekabet ettiğimiz diğer ilanlardan bir adım önde olmak adına ilanlarımıza doping çalışmaları hazırlıyoruz. İdeal fiyatlardaki ilanlarımız için hazırladığımız bu çalışmayla kısa sürede yeni alıcılarımıza ulaşıyoruz.

Sahibinden.com  Sanal 360 çekimleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen ilan sitesi sahibinden.com’un sınırlı sayıdaki kurumsal müşterisine sunduğu Sanal 360 çekimiyle, satışa sunulan mülkünüzü sanal  gösterime açarak potansiyel alıcıları sanki evin içindeymişçesine gezinmesini sağlıyoruz.

Sosyal Medya hesaplarından ilan ve video paylaşımı

Markamızın sosyal medya hesaplarından yayınladığımız paylaşımları doğru kitleyle buluşturarak sponsorlu reklamlarla yeni müşterilerimize ulaşıyoruz. Potansiyel alıcılar için dijital pazarlama alanında yürüttüğümüz hedef kitle çalışmalarıyla çekim alanı yaratıyoruz.

Yerel konut piyasası analizleri

Bir mülk satışının gerçekleşmesindeki en önemli nokta piyasa şartlarında doğru fiyatlandırılmasıdır. Bunun yolu da satışa sunulan konut kadar yerel konut piyasasını da iyi bilmektir. Bu noktada sizlere yerel raporlar sunarak, süreçten haberdar olmanızı sağlıyoruz.

Saha ve sanal takip raporları (15 günde bir)

Gayrimenkul danışmanlarımız gerek sahadan gerekse ilan platformlarından edindikleri izlenimleri sizlere rapor olarak sunarak portföy hakkında bilgi paylaşımında bulunuyor.

Yatırımcı turlarında öncelikli görünüm

Gayrimenkul danışmanlarımız, yetkilendirildikleri mülklere öncelik vermektedir. Özellikle yatırımcı kimliğiyle alıcı olan müşterilerine portföylerindeki mülkleri sunarak, kendisine güven duyan mülk sahiplerinin ayrıcalıklarını gözetirler.

Tapu ve diğer resmi işlemlerde danışman refakati

Bir satışı nihayetine erdiren işlemler, tapu dairesi, belediye evrak süreçleri ve banka transferleridir. Sizlere satış sürecinin başlangıcından sonuna kadar eşlik ederek, kritik noktalarda çözüm odaklı çalışmalar yürütüyoruz.

İlanın diğer emlak ofisleriyle paylaşıma açık olması

Yetkilendirildiğimiz mülklerdeki asıl hedefimiz istenilen satışı bir an önce gerçekleştirmektir. Bu sebeple diğer emlak ofisleriyle paylaşım içinde bulunarak, sizlere iyi bir deneyim sunma isteğindeyiz.

Yapılacak diğer işlemlerde indirimli komisyon oranları

Dairenizin satış işlemini tamamladık ve yeni bir mülk yatırımına birlikte yelken açıyoruz. Merak etmeyin! Biz gene sizlerleyiz. Önceki satış işlemini bizlerle gerçekleştirdiğiniz için düşük komisyon ücretleriyle sizlere aynı şekilde hizmet veriyor olacağız.

Gayrimenkul Danışmanınız sizlerle, bu süreci güven içerisinde, etik kurallar çerçevesinde yürütecek olan kişidir. Her koşulda menfaatinizi gözeterek sizi, istenilen noktaya ulaştırma gayretindedir. Bu faaliyetlerini yürütürken sizden ekstra bir ücret talep etmez ve ancak istenilen satışı gerçekleştirirse kazanç sağlamaktadır. Nihayetine ulaşmamış bir yetkilendirmede zamanı, ortaya koyduğu emeği, ilan, reklam ve sistem harcamaları, yol giderleri gibi satışa konu olan harcamaları boşa gitmektedir. Bu yazı bir yetkilendirme sözleşmesinde nasıl bir hizmet sunulduğunu ve gayrimenkul danışmanı tarafından da sürecin nasıl işlediğini hatırlatan bir yazı olarak kaleme alınmıştır. Gelin yarınlarınızı birlikte şekillendirelim.

Görüşme için
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Neft Gayrimenkul
Aradığınız gayrimenkul konusunda size yardımcı olmak isterim.