Buca’da Değişen Konut Algısı: Rezidans Projeleri

Konforlu yaşam alanı herkesin arzu ettiği bir hayat standardıdır. Özellikle güvenlik ihtiyacının arttığı günümüzde, şehrin merkez noktalarında bir çok sosyal bileşenin bir arada sunulduğu konut projeleri gerek yatırımcılar gerek yeni konut sahibi olmak isteyen kişiler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Tek başlık altında toplamak gerekirse rezidans olarak adlandırılan bu yapılar, modern yaşamın gereksinimlerini ve beklentilerini karşılamak amacıyla tasarlanmış yüksek kaliteli konutlardır. Bu tür konutlar, bir dizi avantaj sunarak insanların hayatına önemli değerler katar. Yüksek kaliteli malzemeler ve tasarımla inşa edilen bu konutlar, sakinlerine yaşamın tadını çıkarma fırsatı sunar. Geniş ve modern iç mekânlar, rahat bir yaşam tarzı sunar.

Güvenlik, rezidans projelerinin bir diğer büyük avantajıdır. Kapalı devre kamera sistemleri, güvenlik görevlileri ve kartlı geçiş sistemleri, sakinlerin güvende hissetmelerini sağlar. Bu, huzur içinde yaşamayı kolaylaştırır.

Rezidanslar, ortak kullanım alanları ile sosyal etkileşimi teşvik eder. Spor salonları, havuzlar, barbekü alanları ve dinlenme odaları gibi tesisler, komşular arasında dostlukları güçlendirmeye yardımcı olur.

Genellikle şehir merkezlerine yakın konumlarda bulunurlar. Bu, iş, alışveriş, eğlence ve diğer önemli yerlere kolay erişim sağlar. Ulaşım sorunlarından kurtulmak ve zaman kazanmak için ideal bir seçenektir. Son olarak, bazı rezidanslar özel hizmetler sunar. Temizlik hizmetleri, resepsiyon hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri gibi ayrıcalıklı hizmetler, sakinlerin yaşamını daha kolay ve rahat hale getirir.

Son zamanlarda Buca bölgesinde de ilgi gören bu tarz projeler yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi başta olmak üzere, şehirde artan özel üniversite sayısı ve öğrenci nüfusunun güvenlikli konutları tercih etmesi, bu tarz yapıları ön plana çıkarmaktadır. Güvenliğin yanı sıra spor salonu, oyun salonu ve çeşitli sosyal alanlarında içinde olduğu, Buca’daki güncel rezidans projelerini sizler için inceledik. Bu yazıda ele alınan projeler aktif yaşamın başladığı veya başlamasına en fazla 6 ay kalan projelerdir.

Kampüs 104 Projesi

Buca Tınaztepe mevkiinde, çevre yolunun doğu çıkışında yer alan proje son zamanlarda bölgede en dikkat çeken yapılardan biridir. Sarıkaya İnşaat ve Yaşam Vadi İnşaat’ın ortaklığıyla kurulan bu projede yakın zamanda aktif yaşama geçilecektir. Projenin tamamı yerden ısıtmalı, balkonlu,  1+1 konsept dairelerden oluşmaktadır. Bina iç yapısında çift asansör, çift merdiven ve yangın alarm ve söndürme sistemleri mevcuttur.  105 metre açık havuzu, açık /kapalı otoparkı, spor salonu, oyun salonu gibi alanların kurulumda yer aldığı projede, aynı zamanda havuz başı barı, temizlik, teknik servisler de yer alacaktır. 7/24 güvenliğin, otomasyonlu geçişlerin, üniversite ring servisi, kapıcılık faaliyetlerinin de olacağı projede yer alabilmek için satış ofisiyle iletişime geçebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

İLAN LİNKİ

Hacim Vision Projesi

Kuruçeşme Mahallesi’nde yer alan Hacim İnşaat’ın Vision projesi bölgede ses getiren kompleks yapılardan biri. 7/24 özel güvenlik, açık yüzme havuzu, açık otopark, spor salonu ve ortak alanların yer aldığı projede, 1. sınıf malzemeyle inşa edilmiş, balkonlu, yerden ısıtmalı, 1+1 konsept daireler yer almaktadır. Yatırımcıların ilgi gösterdiği ve yakın zamanda aktif yaşama geçilecek olan projeye dair detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Elif Rezidans Projesi

Albay Yapı tarafında yürütülen Elif Rezidans projesi,  Adatepe mahallesinde yer alan gözde yapılardan birisi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Hasanağa Bahçesine yakınlıyla ilgi gören, 14 katlı, her katında 12 dairesi olan proje, gerek konut sayısı, gerekse sunduğum imkânlarla yatırımcıların dikkatini çekiyor. Havuz, kapalı otopark, merkezi sistem ısıtma, yangın söndürme sistemleri, çöp şut, çift asansör, çift merdivenin olduğu projede, 1+1 daireler ve üst katlarda dubleks daireler yer almaktadır. Dairelerde 1. sınıf malzemeler kullanılmış olup yatırımcılarını beklemektedir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Perla Rezidans

Buca Koop mahallesinde yer alan Sin Yapı ve Özer Yapı ortaklığıyla inşa edilen rezidans, son dönemde merkezi konumuyla bir çok yatırımcının ilgisini çekti. Yakın zamanda aktif yaşamın başladığı, ev sahiplerinin ve kiracıların oturum sürecine geçtiği yapıda 1+1, 2+1 konsept daireler yer almaktadır. Kapalı yüzme havuzu, spor salonu, plaka tanıma sistemli kapalı otopark, çift asansör, çift merdiven yer almakta olup, yerleşke olarak iyi bir konumdadır. Daireler 1. sınıf malzemeyle yapılandırılmıştır.

EFE ELMASTAŞ

Görüşme için
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Neft Gayrimenkul
Aradığınız gayrimenkul konusunda size yardımcı olmak isterim.