Bir Yatırım Bölgesi Olarak BUCA

Kolay değil! Yıllarca çalışıp didindiniz ve birikim oluşturma amacıyla dişinizden tırnağınızdan arttırdınız. Belki de kredi çekerek gelecek yıllarınızı da ipotek altına alacaksınız ve rahat bir emeklilik geçirmek adına bin bir külfete katlanacaksınız. Elbet bu yönde yapacağınız bir yatırımın da sağlam temellere sahip olmasını istersiniz. Krizlerde savrulmayacak, finansal piyasa dengesizlikleriyle eriyip gitmeyecek veya saklama, çalınma riski olmayan bir şekilde var olsun istersiniz. Durduğu her gün değeri katlanan, aylık ödemelerle cebinizi rahatlatan bir şekilde olmasını arzu edersiniz. Bu açıdan bakıldığında konut yatırımı ideal bir seçenek olabilir.

Ülkemizde konut yatırımı bir çok kişinin tercih ettiği bir seçenek olup “bir maaş” beklentisiyle alınmakta ve kiraya verilerek aile bütçelerine katkı sunmaktadır. Son dönemlerde gerçekleşen kira artış düzenlemeleri ve kredi sıkıntıları gayrimenkul sektörünü bir nebze olumsuz etkilemiş olsa da bu krizleri fırsata çevirenlerin sayısı da az değildir.

Her ne olursa olsun konut yatırımını değerli kılan şey, onun nerede yapıldığıdır. Yatırım yapacağınız konum, yatırımın ilerleyen süreçteki değer artışını belirleyecek en önemli unsurdur. Buradan bakıldığında İzmir Buca ilçesi konut yatırımı için ideal bir bölgedir.

BUCA BÖLGESİNİN AVANTAJLARI

  • Dokuz Eylül Üniversitesi Kampüslerinin yer alması
  • İzmir’in en kalabalık ilçesi
  • İzmir’de diğer şehirlerden en çok göç alan ilçesi
  • Çevre yoluna bağlanmasıyla İzmir’in her yerine kolay ulaşım imkânı
  • Gelişime açık bir bölge olması
  • İzmir’deki ilçeler arasında en fazla sayıda bina projesine sahip olması
  • Buca’ya bağlı 4 köy olup, buralarda da her geçen gün çeşitli imar faaliyetlerinin başlaması

Devam eden Buca Metro projesi gelecek yıllarda bölgenin değerini daha da arttıracak ve rahatlayan ulaşım imkânlarıyla Buca’da yer alan konutlar daha da değerlenecektir.

Buca ilçesini baz alarak yapılan değer artış analizlerinde, ülkemizin içinde bulunduğu zor ekonomik koşullara rağmen 1 yıllık konut değer artışı %107,75 oranında gerçekleşmiştir. Konut kredilerinin daha serbest olduğu 2 yıllık dönemi baz alırsak, bu değer artış oranı %419,5 oranına ulaşmaktadır. Şayet dolar endeksli düşünürsek 2 yıllık artış oranı dolar bazında %215,18 oranında gerçekleşmiştir.(*)

Her açıdan bakıldığında, konut yatırımı olarak verimli bir bölge olan Buca’da gerçekleştireceğiniz yatırımlar sizlere uzun vadede kazandıran, geleceğinizi sağlam bir zemin üzerinde inşa etmenizi sağlayan önemli bir girişim olacaktır. Neft Gayrimenkul olarak uzmanı olduğumuz Buca ilçesinde yatırımlarınıza yön vermek, satın alma ve kiralama faaliyetlerinizde sizlere yardımcı olmak adına buradayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman gayrimenkul danışmanlarımız sizlere her konuda yardımcı olacaktır. Güncel ilanlarımızı incelemek için sayfamızı ziyaret ediniz.

*Endeksa verileri baz alınmıştır

Efe Elmastaş

Görüşme için
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Neft Gayrimenkul
Aradığınız gayrimenkul konusunda size yardımcı olmak isterim.