Ev Sahipleri Kiralama Süreçlerinde Neden Bizimle Çalışmalılar?

Kiralama süreçlerinin ne kadar zahmetli, uğraş gerektiren bir konu olduğunu bu yazıyı okuma ihtiyacı duyan herkes gibi biz de biliyoruz. Özellikle, profesyonel olarak bu işi yapmayan, sahibi olduğu evi kiralama girişiminde bulunan ev sahiplerinin süreci yönetemediğine birçok kere şahit olmuşuzdur. Önceki zamanda, verdiği ilanlara gelen çağrıları bile cevaplamaktan bunalan birçok yeni müşterimiz var. Şu an onların keyfi yerinde çünkü onlar adına çabalayan, hem kiracının hem de ev sahibinin çıkarlarını koruyan, kiralama öncesinde ve sonrasında hizmet sunan bir gayrimenkul danışmanıyla çalışıyorlar. 

Neft Gayrimenkul olarak kiralama süreçlerinde ev sahiplerine verdiğimiz hizmetleri maddeler halinde sıraladık. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına bölge uzmanı kadromuzla buradayız. En güzeli de danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Yapılan kiralama faaliyetlerinde, ev sahiplerinden ücret, komisyon almıyoruz.

Kurumsal hesaplarımız üzerinden internet ilanları vererek daha görünür olmanızı sağlıyoruz

Günümüzde emlak alım, satım, kiralama süreçleri çoğunlukla internet sitelerinde yayınlanan ilanlar üzerinden ilerlemekte.  Kuşkusuz, bunu hepimiz biliyoruz fakat birçok kişinin bilmediği bir konu var. O da görünürlük. Sahibinden, Emlak Jet gibi ilan siteleri kurumsal hesaplar üzerinden kullanıcılara daha fazla görünürlük sunmakta ve mesela “Buca 1+1 eşyalı kiralık ev” diye aratıldığında kurumsal hesapları daha fazla önünüze getirmektedir. Bu durum daha fazla kişinin ilanları ziyaret etmesinin yanında, daha fazla etkileşim almasını sağlamaktadır.

Gelen aramaların hepsine cevap vererek bilgilendirmeler yapıyoruz

İnternet ilanı vermiş olanlar bilirler. Günün her saati, binbir çeşit kişi, ilana koyduğunuz mülk için arayışa geçer.  Bu ilk başlarda telefonu cevaplayan için keyifli gelebilir ama zaman geçtikçe, rehberinizde kayıtlı olmayan bir numaranın aradığını gördüğünüzde önceleri sessize almaya başlarsınız, sonraları ise günün belli saatlerinde çağrıları reddedersiniz. İşin garip tarafı, sizi arayan kişiler henüz sizinle ilk defa konuşuyorken siz, sanki onlar 100üncü aramalarını gerçekleştirmişçesine bıkkın, soğuk ve yorgun ses tonuyla, kısa kesen cevaplar eşliğinde çağrıyı nihayetine ulaştırma çabasına girişirsiniz. Bu bıkkınlıkla verdiğiniz kararlar bazen kötü tercihler doğurabilir veya sizin kriterlerinize daha uygun olan kimseleri küstürebilir. 

Gelen çağrıları cevaplamak yaptığımız işin önemli bir noktasıdır. Hiçbir negatif algıya sebebiyet vermeyecek şekilde kiracı adaylarıyla iletişim kurulmalıdır. Gelin bu zor işleri bize bırakın ve sizlerin istediği kriterlerdeki kiracı adaylarını bularak, gereken evraklar ve bilgiler çerçevesinde size sunalım.

Kiracı adaylarınıza ev gösterimleri gerçekleştirerek sizleri yormuyoruz

Kiracı Adayı: Peki şimdi evi görmemiz mümkün mü? Bu tarif ettiğiniz adrese yakın bir konumdayız da şu an…

Ev Sahibi: Olmaz, şu an işteyim. Daireyi anca akşam gösterebilirim.

Kiracı Adayı:  Hocam hazır buraya gelmişiz, başkasında anahtar yok mu ki hemen bakalım. Çünkü gezeceğimiz başka daireler de var. Şayet bu kafamıza yatarsa hemen daireyi tutacağız.

Ev Sahibi: Kardeşim, ne yapayım? İşimi bırakıp mı geleyim? İsterseniz anca akşama daireyi gösterebilirim. Olursa olur, olmazsa nasip…

Bu yukarıdaki diyalog ve niceleri ev sahipleri ve kiracı adayları arasında geçmiştir. Belki de bu diyaloglarda geçen cümleleri zamanında siz de kurmuş olabilirsiniz. 

Kiralama için iletişim kuran müşterilerin çoğu, aradıkları dairelere yakın lokasyonlarda olup daireleri hızlıca görerek kiralama eğiliminde olurlar. Gün geçtikçe azalan kiralık daire arzı, kiracı adaylarını buldukları daireleri ivedi şekilde kiralamaya itmektedir. Elbet bu noktada sizin için çalışan gayrimenkul danışmanının elinde anahtar bulunması olmaz sa olmaz bir durumdur.

Neft Gayrimenkul olarak anahtarını teslim ettiğiniz eşyalı veya eşyasız dairenin tüm sorumluluğu bize aittir ve kiralama süreci nihayetine erinceye kadar anahtarınız ofisimizde kalmaktadır. Kiracı adaylarınıza ofis araçlarımızla eşlik edilerek daireler gösterilir, güleryüzlü hizmetle dairenizin sunumu yapılır. 

İstediğiniz kriterlere göre kiracılar bularak sizin onayınıza sunuyoruz.

Her mülk sahibinin kiracı beklentisi farklı olabilir. Kimi öğrenci olmasını talep ederken, kimi de temiz, düzenli kirasını ödeyen bir aile olmasını arzu edebilir. Hiç şüphe yok ki, her ev sahibi kira ödemesinin sorunsuz şekilde, zamanında gerçekleşmesini ister. Elbet bir gayrimenkul danışmanının bu ihtimali %100 olarak bilmesi mümkün değildir ama gerekli araştırmaları yaparak, kiralayan kişiye dair evrakları talep ederek tabloyu şeffaflaştırır ve risk olasılığını azaltabilir. Buradaki en önemli nokta, gayrimenkul danışmanının uzmanlığından gelen sezgilerini yorumlamasıdır. Emin olun, Neft Gayrimenkul’deki her danışman bu uzmanlığa sahiptir ve size hizmet vermek için telefon başındadır.

Haftalık olarak mülkünüzün sahadan aldığı etkileşimleri raporlayarak bilginize sunuyoruz

İlana çıkan bir mülk hakkında gerçek verileri elde etmek önemlidir. Hem istatistik sonuçlar, hem de sahadan aldığı etkileşimler mülkün ilerleyen süreçteki durumunu belirler.  Neft Gayrimenkul olarak portföyümüze aldığımız kiralık dairelerin piyasa fiyat analizini çıkararak, haftalık olarak durum raporlarıyla sizleri bilgilendiriyoruz. Sahadan aldığımız bilgiler ve tepkiler eşliğinde öneriler sunarak, dairenizin daha hızlı kiralanması konusunda tavsiyelerimizi iletiyoruz.

Kiralama sürecinde bütün evraklarınızı hazırlıyoruz.

Kiracı adayı ile ev sahibini tanıştırdık. Çaylar, kahveler içildi ve her şey yolunda gidiyor. Şimdi sıra bu süreci tamamlamakta. Neft Gayrimenkul olarak her iki tarafın da menfaatlerini korumak adına aşağıda sıraladığımız belgeleri hazırlayarak, tarafların memnun bir şekilde işlemini sonlandırmayı amaçlıyoruz. İki tarafın da kiralama sürecinde kafasında bir “acaba” kalmaması çok önemli.

 • Kira Sözleşmesi
 • Kiracı Kimlik Fotokopisi
 • Kefil Kimlik Fotokopisi (varsa)
 • Öğrenci Kimlik Kartı (varsa)
 • Memur Kimlik Kartı (varsa)
 • SGK Hizmet Dökümü
 • Adli Sicil Kaydı
 • Senelik Kira Senedi
 • Eşya Senedi (varsa)
 • Eşya Teslim Listesi
 • Tahliye Taahhütnamesi

Kiralama sonrası hizmetlerimiz devam ediyor

İyi bir gayrimenkul ofisi kiralama söz konusu olduğunda en hızlı kiracı bulan yer midir? Bir kiralama faaliyetinin gerçekleşmesiyle gayrimenkul danışmanının işi bitmiş mi olur?  Sözleşmenin yapılması ve komisyonunu almasıyla birlikte kendi misyonunu tamamlamış mıdır? Bizce HAYIR!

Neft Gayrimenkul’de sahibi olduğunuz mülkünüz için sizin yerinize çalışan biri var. Mesela kiraladığınız evde su tesisatıyla ilgili bir sorun var veya kış ortasında kombi arızalandı. Emektar çamaşır makineniz kiracınızın elinde son nefesini verdi ya da evin dekorasyon, boya konusunda bir elden geçmesi gerekiyor. Endişelenmeyin! Her iş için ekonomik fiyatlara bir ekibimiz var. Sizi hiç yormadan, gerekli teklifleri hazırlayıp, iş takibini yapıp sonuçlar hakkında sizi bilgilendiriyoruz. Ayrıntılı bilgi için şurayı tıklayabilirsiniz.

Uzlaştırma ve yasal süreçlerde yanınızdayız

Günümüzde danışmanların ve bölge uzmanı ofislerin en çok ön plana çıkan özelliklerinden biri de tarafların anlaşmazlıklarında üstlendikleri uzlaştırma misyonudur. Özellikle enflasyonun yüksek olduğu ülkelerde bu tarz yetkinlikler, dersine iyi çalışan gayrimenkul danışmanlarının uzmanlığında yürütülebilecek süreçlerdir. Neft Gayrimenkul olarak her türlü olasılığı göz önünde bulundurarak, tarafların ortak menfaatlerini korumak adına sorumluluk alıyoruz. Gereklilik hallerinde çalıştığımız hukukçuları sürece dahil ederek anlaşmazlıkları en kısa sürede sonlandırıyoruz.

Neft Gayrimenkul olarak sizinle uzun yıllar gayrimenkul yatırım süreçlerinize yön vermeyi arzuluyoruz. Şayet siz de kendinize uzman bir gayrimenkul danışmanı arayışındaysanız, karşılaştığınız her türlü sorunda çözüm odaklı bir yol arkadaşı arıyorsanız tanışmak için ofisimize bekliyoruz.

Görüşme için
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Neft Gayrimenkul
Aradığınız gayrimenkul konusunda size yardımcı olmak isterim.